uvi
08 فروردین 1402 - 19:34

آمار هولناک قربانیان تیراندازی جمعی در آمریکا؛ اپیدمی با طعم خون!

موسسه غیرانتفاعی «آرشیو خشونت با اسلحه» در آمریکا، آمار هولناکی را درباره قربانیان تیراندازی در این کشور منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، آرشیو خشونت با اسلحه در آمریکا، در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که از آغاز سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۳۰ مورد تیراندازی جمعی در این کشور رخ داده و بالغ بر ۴هزار و ۲۰۰ نفر جان خود را در این حوادث از دست داده‌اند!

بر اساس آمار این نهاد، از ابتدای ژانویه تا ۲۸ مارس ۲۰۲۳، در مجموع ۱۳۱ مورد تیراندازی جمعی در آمریکا رخ داده که در جریان این تیراندازی‌ها، ۴هزار و ۲۴۵ نفر از جمله ۵۹ کودک زیر ۱۲ سال کشته شده‌اند.

همچنین به ادعای این نهاد، شمار افرادی که از آغاز سال جدید میلادی، با اسلحه گرم دست به خودکشی زده‌اند، به ۵ هزار و ۷۴۲ نفر رسیده است.

علاوه بر این، از ابتدای سال نو، در نتیجه این تیراندازی‌ها ۷ هزار و ۴۸۷ نفر شامل ۱۲۹ کودک(نوزاد چند روزه تا کودک ۱۱ ساله) زخمی شده‌اند. این در حالی است که در سال ۲۰۲۲ در مجموع ۶۴۷ فقره تیراندازی جمعی در آمریکا ثبت شده بود.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته از تخصیص ۲۳۱ میلیون دلار به وزارت دادگستری برای مبارزه با خشونت با اسلحه و پیشگیری ز حوادث احتمالی خبر داد. اواخر همان ماه و پس از تیراندازی مرگبار در می‌سی‌سی‌پی که ۶ قربانی گرفت، بایدن خشونت با اسلحه را در آمریکا یک «اپیدمی» توصیف کرد و از کنگره خواست تا درباره آن فورا اقدام کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1114698